Nejkrásnější české nádraží máme na Vysočině

Pohled na Nejkrásnější nádraží roku 2019 v Rozsochách na Vysočině. Foto: Miloš Stloukal, archiv soutěže Nejkrásnější nádraží

BYSTŘICKO – Titulem Nejkrásnější nádraží roku 2019 se od listopadu pyšní stanice Rozsochy nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. Uspěla v konkurenci dalších 67 stanic z celé republiky, když z deseti finalistů získala více než 2 500 hlasů od veřejnosti.

„Je čisté a s příjemnou atmosférou. Tato slova naštěstí patří i pro jeho návštěvníky, cestující. V zimě se tu projevuje drsnější ráz krajiny, v létě se jedná o nejkrásnější místo na světě. Houkání vlaků je slyšet na kilometry daleko,“ dočtete se v soutěžním popisu na webu letošního ročníku soutěže. Nádraží leží u železniční trati 251 Žďár nad Sázavou–Nové Město na Moravě–Tišnov. První vlak tudy projel 18. června 1905.
Na druhém místě skončily Čelákovice ze Středočeského kraje a třetí místo patří nádraží ve Slezských Rudolticích v Moravskoslezském kraji. Výsledky třináctého ročníku soutěže vyhlásili v polovině listopadu v sídle Senátu pořadatelé ankety z Asociace Entente Florale CZ – Souznění.