Bedřichov zvyšuje ceny parkovného o víkendech

JIZERSKÉ HORY – Bedřichov, vyhlášený především jako nástupní místo na Jizerskou magistrálu, zvýší od nadcházející zimní sezony parkovné pro návštěvníky. Rozhodli tak zastupitelé obce s tím, že zdražení začne platit od prosince letošního roku.

Důvodem jsou především investice do infrastruktury v minulých letech, zejména vybudování šatny a uzamykatelných skříněk za 2 miliony korun, investice do osvětlení stadionu ve výši půl milionu korun a také investice do terénních úprav ve výši 2 milionů. V letošním roce obec spoluinvestuje nový zasněžovací systém částkou 1,5 milionu. Dalším důvodem jsou rostoucí náklady související s provozem parkovišť a stadionu, jako je například zimní údržba, elektrická energie, mzda obsluhy apod. Částí parkovného obec financuje úpravu tratí Jizerské magistrály, kde je jeden z největších přispěvatelů. Ke zvýšení cen dojde pouze o víkendech.

Dobrá zpráva pro obyvatele Liberce je, že do Bedřichova mohou jezdit autobusem od listopadu levněji. Jak jsme psali ZDE, autobusové zastávky byly ze zóny Bedřichov přesunuty do zóny Liberec, takže pro cestu do oblíbeného střediska Jizerských hor nyní stačí dvacetikorunová jízdenka namísto stávajících 25 korun.

Ceník parkovného:
Pondělí až pátek:
do 3 hod: 100 Kč
3–8 hod.: 150 Kč
celodenní: 200 Kč

Víkend:
do 1 hod: 80 Kč
1–3 hod.: 150 Kč
3–8 hod.: 200 Kč
celodenní: 300 Kč

Návštěvníci Bedřichova mohou zaparkovat na těchto parkovištích:
P1 – Parkoviště Centrál
vhodné pro nástup na trasy Jizerské magistrály na stadionu
P2 – Parkoviště Na Maliníku
na příjezdu od Liberce, vhodné pro nástup na trasy Jizerské magistrály směr přehrada Černá Nisa
P3 – Parkoviště U Nisy
pod Ski areálem Malinovka, v letním období uzavřené
P4 – Parkoviště Hřiště
směr Janov nad Nisou – Hašlerova chata, využíváno pouze v zimním období při naplnění parkovišť P1 a P2

Parkování mimo vyhrazená parkoviště je zakázáno. Patnáct procent z vybrané částky za parkovné je použito na úpravu Jizerské magistrály.

Foto: Jizerská 50, Mapa: Obec Bedřichov