Rekonstrukce za 56 milionů. Podívejte se, jak vypadá opravená silnice přes Libinu

opravená silnice přes Libinu

ŠUMPERSKO – Více než tři kilometry dlouhý úsek silnice, která vede přes Libinu na Šumpersku, prošel rekonstrukcí za zhruba 56 miliónů korun. Řidiči teď mohou sami vyzkoušet, jak se jim po nové cestě pojede.

Zborcená a s trhlinami na okrajích – v takovém stavu byla před opravou silnice, která vede přes Libinu na Šumpersku. Více než tři kilometry dlouhý úsek prošel rekonstrukcí za zhruba 56 miliónů korun. Na pokrytí nákladů se kromě Olomouckého kraje podílela i sama obec. „Cesta přes Libinu je důležitou spojnicí Uničovska se Šumperskem. Proto byla její oprava pro kraj prioritou a ze stejného důvodu jsme do ní investovali tolik prostředků. Věřím, že řidiči kvalitu nové vozovky ocení,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Oprava cesty byla provedena tak, aby bez potíží odolala i budoucímu plánovanému zvýšení dopravy. „Součástí rekonstrukce byla obnova poškozených chodníků, oprava propustků, napojení místních sjezdů a autobusových zastávek nebo osazení obrubníků. Obec Libina se finančně podílela na nových chodnících a platila také opravu dešťové kanalizace,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.