Zamčený chlapeček v autě. Měl žízeň a byl vystresovaný. Matka v klidu nakupovala

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Strážníci byli přivoláni k autu na parkovišti, ve kterém byl uzamčený malý chlapeček. Plakal, měl žízeň a chtělo se mu čůrat. Matku museli vyvolat místním rozhlasem.

„Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že se na parkovišti obchodního centra na Chodově nachází vozidlo, ve kterém je zamčené malé plačící dítě. Strážníci z Prahy 11 podle výpovědi svědků zjistili, že je zhruba tříletý chlapeček v autě sám už přes hodinu. Byl vyděšený, usedavě plakal, a snažil se dostat ven,“ uvedla k případu mluvčí pražských strážníků Michaela Peterková. Po chvíli se strážníkům podařilo chlapečka poněkud uklidnit, a pomocí názorných gest, se jim podařilo navést chlapce k otevření vozidla.

Vysvobozený nedobrovolný vězeň se uniformovaným mužům svěřil, že má obrovskou žízeň a také potřebuje na záchod. Hlídka tedy doprovodila chlapce na toalety a zajistila mu pití. Jelikož se jim nepodařilo telefonicky zkontaktovat majitele vozidla, nechali místním rozhlasem vyhlásit výzvu, na základě které se dostavila třiatřicetiletá, do té chvíle spokojeně nakupující matka. Tímto případem se nadále zabývá Odbor sociálně právní ochrany dítěte, kterému byla událost neprodleně nahlášena.