Hlasujte a pomozte změnit Zlín k lepšímu

ZLÍN – Druhý ročník projektu participativního rozpočtu Tvoříme Zlín opět umožnil Zlíňanům navrhnout změny veřejného prostoru města. O hlasy veřejnosti se teď utká šestnáct návrhů. Hlasování se spustilo v pondělí a potrvá až do 8. prosince. Vítězné projekty pak město Zlín v příštím roce zrealizuje.

Hlasovat mohou obyvatelé Zlína i ti, kteří zde bydlí kvůli práci nebo studiu, ale nemají ve městě trvalé bydliště. „Hlasovat se může od osmnácti let a každý smí hlasovat pouze jednou. Toto bude ověřeno unikátním kódem zaslaným na mobilní telefon,“ prozradila koordinátorka projektu Kamila Gamalová.

Hlasovat se bude především na webové stránce, kde vás postupem provede přehledná aplikace. Svůj názor ale nemusíte vyjádřit jen prostřednictvím technologie. „V těchto případech se bude moci hlasovat v městském a informačním centru na radnici nebo v kancelářích místních částí, včetně kanceláří vnitřního Zlína. Pracovníci lidem i letos s hlasováním ochotně pomohou,“ doplnila radní Jana Bazelová.

Loni získalo nejvíc hlasů v kategorii malých projektů pítko. Vodovody a kanalizace Zlín by proto rády vybudovaly další i v příštím roce a s výběrem vhodné lokality můžete prostřednictvím hlasování pomoci i vy.

Do finále se letos probojovalo jedenáct malých a pět velkých projektů. Hlasovat můžete i pro více z nich. Celkem je možné udělit dva pozitivní a jeden negativní hlas pro velké projekty a tři pozitivní a jeden negativní pro malé. Pro udělení negativního hlasu je potřeba nejprve udělit dva kladné. Aplikace vám však umožní udělit jen tolik bodů, kolik umožňují pravidla.

Výsledky budou známy 20. prosince. Podrobná pravidla hlasování naleznete na webových stránkách.