Muž z Tachovska naletěl podvodníkovi: Teď nemá auto ani peníze!

Ilustrační fotografie, zdroj: pixabay.com
TACHOVSKO – Své chyby nyní lituje osmatřicetiletý muž, který byl nepochopitelně naivní a neopatrný. Zlákala ho výhodná nabídka na koupi osobního auta Volkswagen Tiguan, kterou našel na jednom internetovém portále.

Muže ze Stříbra neodradilo ani to, že prodejce požadoval uhradit částku ve výši osm tisíc euro (cca 200 tisíc korun) na zahraniční účet předem a kdy až po jejím zaplacení měla přepravní společnost auto doručit nejpozději do první poloviny listopadu letošního roku. Kupující požadované peníze na účet natěšeně poslal, a teď bohužel nemá ani auto ani peníze a nepoctivý prodejce přestal komunikovat. Podvedenému nezbylo nic jiného než vše nahlásit, a tak nyní stříbrští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

Policisté připomínají, aby lidé v podobných případech byli obezřetní, sledovali recenze prodejců, v případě úhrady vysokých částek předem – navíc na zahraniční účet – zvážili všechna možná rizika koupě zboží a raději od takového obchodu, ačkoli se může být lákavý, ustoupili. „Právě úhrada velkého obnosu peněz předem a do ciziny by měla být jedním z varovných signálů pro případného kupujícího. Obezřetnost při nákupu zboží doporučují policisté i v souvislosti s blížícím se předvánočním obdobím, kdy předpokládají možný nárůst podvodů v souvislosti s nákupy zboží přes internet. Doporučují za zboží zaplatit až poté, co jej budete mít fyzicky u sebe. I tuto variantu již některé obchody nabízejí,“ upozorňuje policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.