V areálu zemědělské společnosti v Humpolci se zloděj pokusil ukrást věci za milion

HUMPOLEC – Pelhřimovští kriminalisté stíhají 38letého muže, který na konci října z areálu zemědělského podniku v Humpolci ukradl různé věci, včetně dvou vozidel, přičemž celková škoda přesáhla hranici jednoho milionu korun.

Policisté muže zadrželi v jednom z ukradených vozidel. V minulosti už několikrát soudně trestaný recidivista teď čelí obvinění ze spáchání zločinu, za což mu hrozí až osm let za mřížemi. Navíc skončil ve vazbě.

Muž z Pelhřimovska čelí obvinění z toho, že v neděli 27. října ve večerních hodinách přijel svým autem do Humpolce, kde ho odstavil u areálu zemědělské společnosti. Tady násilím vnikl do budovy, prohledal její vnitřní prostory a ukradl klíče od vozidel v areálu.
V celém areálu pak dále řádil, když prohledal garáž, další části objektu a dílnu a k odvozu si připravil mimo jiného elektroniku, svářečku, nářadí, motorové pily, nivelační laser a další přístroje a nářadí. Nakonec odjel s ukradeným Renaultem, jenže kvůli prázdné pneumatice musel u Hněvkovic zastavit. Proto se do areálu vrátil, do jiného auta, tentokrát Fiatu, naložil připravenou svářečku a spolu s dalším nářadím v autě, které mělo hodnotu přes 100 tisíc korun, odjel.
Zlodějův útěk netrval dlouho, po oznámení vloupání policisté začali po pachateli okamžitě pátrat. „Podezřelé vozidlo vypátrala hlídka pelhřimovských policistů na silnici první třídy, jak jelo ve směru na Pelhřimov. Zastavili ho na ulici Zahradní a řidiče zadrželi. Ten odcizené věci policistům vydal. Také obě odcizená vozidla byla zpět vrácena majitelům,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková s tím, že celková škoda přesáhla částku přes jeden milion korun.

Navíc lustrace ukázala, že muž má s pácháním majetkové kriminality velké zkušenosti a má za sebou bohatou trestní minulost. Na konci roku 2015 ho soud poslal do vězení, ze kterého se vrátil letos v červenci. Navíc měl zákaz řízení všech motorových vozidel. „Na základě shromážděných důkazů jsme zahájili trestní stíhání osmatřicetiletého muže, který byl obviněn ze zločinu krádeže a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedl Pavel Nováček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Kriminalisté případ nadále vyšetřují. Za svůj čin může jít zloděj až na 8 let za mříže.