V Petrklíči chystají Vánoční prodejní výstavu, přijďte pro ručně vyráběné dárky pod stromeček

Některé výrobky už mají v Petrklíči pro vánoční prodejní výstavu hotové. Foto: Oblastní charita Havlíčkův Brod

LEDEČ NAD SÁZAVOU – Výrobky ze šišek, svíčky, zimní i vánoční dekorace, nahřívací polštářky, ježečci z kávových zrnek, šité polštářky, chňapky nebo jehelníčky. To všechno a ještě další originální výrobky si mohou zájemci zakoupit v Centru sociálních služeb Petrklíč v Ledči nad Sázavou na Vánoční prodejní výstavě od 25. do 29. listopadu vždy v čase od 9.00 do 15.00 hodin.

Klienti centra Petrklíč připravují vánoční výstavu. Foto: Oblastní charita Havlíčkův Brod

Koupí ručně vyráběných originálních výrobků, které vznikají s přispěním klientů Petrklíče, podpoříte činnost Centra sociálních služeb Petrklíč i Chráněného bydlení Petrklíč, služeb, které zajišťuje Oblastní charita Havlíčkův Brod.
„V minulém roce jsme koupí našich výrobků získali bezmála osm tisíc korun. Výtěžek rozdělujeme mezi obě naše služby. Kupujeme pomůcky pro další vyrábění i speciální pomůcky pro aktivizaci našich klientů. V minulém roce jsme do stacionáře pořídili například holandský biliár pro seniory nebo výukové CD matematiky pro uživatele s postižením. Klienti chráněného bydlení získali formy na litou keramiku,“ uvedl vedoucí Petrklíče Miroslav Sklenář.

Senioři i handicapovaní klienti Petrklíče vyrábí předměty v rámci pracovní Terapie. Ta se vyznačuje tím, že na rozdíl od chráněných dílen je tu pomalejší tempo výroby. „V podobném režimu fungujeme od června letošního roku. Za pomoci Ledečských, kteří nám poskytli starší nábytek, jsme vybavili dílnu a naši klienti chodí vyrábět každé dopoledne, zhruba na dvě a půl hodiny,“ prozradila sociální pracovnice Ivana Tomanová.

Centrum sociálních služeb Petrklíč

Stacionář Petrklíč vznikl v roce 2002 a impulzem pro jeho vznik byl požadavek ze strany rodičů dětí s handicapem. V roce 2015 se zařízení přejmenovalo na Centrum sociálních služeb Petrklíč a jeho cílová skupina se rozšířila. Sociální službu poskytujeme každý všední den od 7.00 do 16.00 hodin. V tuto dobu mohou u nás osoby se sníženou soběstačností z důvodu věku nebo zdravotního postižení rozvíjet nebo udržovat své schopnosti a dovednosti, aby byli co nejvíce soběstační a mohli zůstat ve svém přirozeném prostředí. Tato služba je placena dle aktuálního Úhradníku služeb. Stacionář funguje již pátým rokem v nových prostorách na adrese Barborka 1324, Ledeč nad Sázavou.