Otrokovicemi zněla střelba. Dvojice mužů skončila v nemocnici

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Policie dnes informovala o konfliktu mezi dvěma muži, ke kterému došlo v sobotu po desáté dopoledne na Štěrkovišti v Otrokovicích. Potyčku doprovázela střelba z plynové pistole. „V důsledku rozepře došlo k lehkému zranění u obou mužů. Starší z nich utrpěl zranění prstu na ruce, které ale nemá přímou souvislost se střelbou z plynové pistole,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Účastníky konfliktu měli být dva místní muži ve věku dvaadvacet a sedmatřicet let. „Podle dosud zjištěných informací je majitelem zbraně a zároveň střelcem mladší z mužů,“ prozradila Kozumplíková.

Na místo konfliktu vyrazil kompletní kriminalistický výjezd. Policisté zjistili situaci na místě, odebrali stopy a zajistili střelnou zbraň. Dechová zkouška u staršího z dvojice byla pozitivní. Oba zraněné pak převezli záchranáři do nemocnice.

Vyšetřování stále probíhá. „Kriminalisté zjišťují veškeré okolnosti, které se vzájemným konfliktem souvisí, vyslýchají svědky a věnují se dalším úkonům trestního řízení. Oba muže prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, další trestně právní kvalifikaci budou upřesňovat v průběhu prověřování,“ dodala Kozumplíková.