Zloděj řádil v zahrádkářské kolonii. Bral vše, co mu přišlo pod ruku

zdroj: Policie JMK

BRNO – Majitelé zahrad a chat mají své zahrádky a víkendové příbytky již zazimované a nechali je bez dozoru. Toho zřejmě využil neznámý pachatel, který několikrát v průběhu měsíce listopadu řádil v zahrádkářské kolonii v oblasti Na Jurance u Pisárek.

Vloupal se nejdříve do zahradní boudy šestapadesátileté majitelky. Zloděj nejdříve poničil visací zámek od zahradní branky a vniknul na pozemek. Pak se pohodlně dostal do neuzamčené zahradní boudy, kterou celou prohledal. V ní sebral motorovou pilu a akumulátorovou vrtačku. Škoda je 2500 korun. Při vloupání do nedaleké chaty to měl pachatel o poznání těžší, protože musel překonat dva visací zámky a z pantů vysadit kovovou mříž. Pak poničil vstupní dveře a vnikl dovnitř. Protože majitelé zřejmě veškeré hodnotnější věci před zimou odvezli, při odchodu se alespoň spokojil se dvaceti kusy doutníků. Způsobil ale škodu za 1500 korun. Nezůstala ušetřena ani klubovna místní zahrádkářské organizace, kam násilím vniknul možná stejný zloděj, a po poničení vstupních dveří se dal do práce. Při prohledávání společenských místností nebyl očividně moc úspěšný. Zřejmě rozhořčen ze zbytečně vynaloženého úsilí usedl k zdejšímu baru a na místě vypil láhev nalezené vodky, až potom odešel. V tomto případě je nahlášena škoda převyšující částku 2000 korun.

Pokud je to vůbec možné, tak své hodnotnější věci odvezte na zimu pryč. „V opačném případě nabízíme několik účinných rad, jak zabezpečit svůj majetek. Využívejte zejména nejrůznější certifikované zábranné prostředky. Pozornost věnujte ke všem stavebním otvorům, zejména vstupním dveřím a oknům. Pro případnou vyšší ochranu lze využít například i ochranu elektronickou nebo připojení na pulty centralizované ochrany. Technika má v dnešní moderní době nezastupitelnou roli, ale mezi nejlepší a bezplatná opatření patří udržování dobrých sousedských vztahů,“ doporučil mluvčí brněnských policistů Petr Vala.

zdroj: Policie JMK