Práce v ulicích za Černým mostem pokračují, dělníci se přesunuli do Strážné

HAVLÍČKŮV BROD – Ani s přicházející zimou se místní obyvatelé ulic za Černým mostem v Havlíčkově Brodě nedočkají klidu. Dodavatelská firma dokončila opravy ulic Waldhauserova a Sekaninova a přesunula se do ulice Strážná. Kompletní rekonstrukce tady bude trvat do července příštího roku a omezení tady potrvá přes celou zimu.

„Předpokládáme, že v letošním roce budou provedeny přeložky inženýrských sítí, a to v rozsahu, jak to dovolí zimní počasí, a příští rok započneme s vlastní rekonstrukcí samotné komunikace,“ informoval vedoucí odboru rozvoje města Josef Beneš s tím, že kompletní rekonstrukce zahrnuje veřejné osvětlení, rekonstrukci silnice, chodníků, úpravy parkovacích míst a inženýrské sítě.

„Uzavírka je úplná a potrvá až do léta příštího roku, přibližně do července. Objízdná trasa určená není, ale protože se jedná o uzavřenou čtvrť, obyvatelé této čtvrti mohou samozřejmě využít okolních komunikací k výjezdu na ulici Lidická a dále,“ uvedl Martin Stehno, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Havlíčkův Brod.

Omezení se týká i Městské hromadné dopravy. Autobusy už nezastavují na třech zastávkách – Střední zemědělská škola, OSBD a Strážná. Zajíždí na zastávku Nový Svět, pak se otočí a na zastávku Dopravní terminál jedou Průmyslovou a Havířskou.

Rekonstrukce všech tří ulic, na které havlíčkobrodská radnice vysoutěžila jednoho dodavatele, vyjde město na 28 milionů korun.