V Liberci slavnostně rozsvítili vánoční strom. Advent se blíží

LIBEREC – V Liberci začal vánoční čas. V neděli bylo zcela zaplněné náměstí Dr. Edvarda Beneše svědkem slavnostního rozsvícení vánočního stromu, kterého se ujali primátor Liberce Jaroslav Zámečník a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Jak jsme vás informovali ZDE, letošní vánoční strom pochází z Pavlovic, jedná se o jedli bělokorou a podobně jako vloni zdobí symbol Vánoc výtvory dětí z libereckých základních i mateřských škol. Slavnostní rozsvěcení zahájilo vystoupení pěveckého sboru Ještěd. Poté sdružení VOREL na balkonu radnice předvedlo svůj tradiční živý orloj. Přehlídka kostlivců a dalších pohádkových bytostí nadchla nejen děti.

„Rád bych vás všechny srdečně pozval na adventní trhy, které pro vás tady na náměstí otevřeme v sobotu 30. listopadu a jak už jste možná slyšeli, máme pro vás připravenou celou řadu novinek. Těšit se můžete třeba na pětadvacetimetrové ruské kolo, skleněný betlém nebo na Ježíškovu kancelář. Celý program Libereckého adventu bude letos opravdu nabitý a věřím, že si v něm každý najdete to svoje,” pozval na bohatý program před radnicí primátor Zámečník. Oblíbené adventní trhy letos nabídnou 36 nadzobených prodejních domečků a letos zcela unikátní skleněný betlém z Křišťálového údolí.

Na sváteční nedělní odpoledne jsou pro veřejnost připraveny adventní koncerty v obřadní síni radnice a během nabitého prosincového programu se Liberečané mohou těšit na příjezd Mikuláše, mikulášský běh, ve všední dny vystoupení dětí, adventní dýňovou polévku, koncerty a hudební vystoupení, adventní zpívání a další akce. Zkrátka po celý advent bude před radnicí živo.

I letos bude na nádvoří historické radnice stát oblíbený Strom přání, na který mohou děti i dospělí v úřední době magistrátu zavěsit kartičku s přáníčkem pro Ježíška. Vedení města pak v lednu několika vylosovaným dětem jejich přání splní.

Foto: Magistrát města Liberec