Vánoce na zámku Vsetín nabídnou Adventní kouzlení a výstavu baněk

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VSETÍN – K dokreslení kouzelné atmosféry Vánoc se i letos přidá zámek Vsetín. Ten ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko připravil výstavu vánočních ozdob Skleněné Vánoce a tradiční Zámecké adventní kouzlení.

Od soboty 7. prosince můžete vidět výstavu Skleněné Vánoce, která představí vybrané kolekce skleněných baněk ze vsetínské Irsy. Kromě toho shlédnete i práci studentů sklářské průmyslovky. „Historické i současné designové skleněné vánoční ozdoby představí soukromá sbírka pedagoga Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí a sklářského umělce Josefa Divína. Největší zastoupení v ní mají výrobky z období první republiky,“ zve kurátorka výstavy Olga Mehéšová.

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

V neděli 8. prosince startuje oblíbené Adventní kouzlení. Začátek je ve 14 hodin. Těšit se můžete na lití olova, které vám ukáže vaši budoucnost, pouštění lodiček z ořechových skořápek, setkáte se s tajemnou Mikulášskou Matičkou a Luckami, chybět nebude pečení perníčků, jarmark rukodělných výrobků, pohádka pro děti od divadélka Leonka a k tomu dvě už probíhající výstavy Perníčky a Skleněné Vánoce. K tomu všemu se přidá cimbálová muzika Krkostěna z Nového Hrozenkova, znít budou i vánoční koledy v podání flašinetáře. Nepřijdete ani o nějakou tu pochoutku, v nabídce budou pagáče, domácí zákusky, k pití medovina a punč. Zapomeňte proto na shony všedních dnů a přijďte se pobavit a potěšit předtím, než Vánoce naplno přijdou.