Vytáhl na policisty brokovnici. Neměl to dělat

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté z hlídkové služby zasahovali u rodinné hádky na Lhotce. Žena s dítětem byla před domem. Manžel, který je předtím vyhodil z bytu, vylezl na balkón s brokovnicí, a namířil ji na policisty.

„V sobotu, krátce před polednem, vyjížděli policisté z oddělení hlídkové služby do jednoho bytu na Praze 4, Lhotce. Mělo zde docházet k rozepři mezi manželi,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Oznamovatelka čekala na policisty s dítětem před domem. Sdělila jim, že se pohádala se svým opilým manželem, který je následně vyhodil z bytu. V tu chvíli vylezl na balkón bytu dotyčný muž, v ruce měl brokovnici, kterou namířil na policisty a gesto doprovodil vulgarismy. „Policisté vzali pětačtyřicetiletou ženu a její šestiletou dceru do bezpečí, a zavolali posily,“ doplnila mluvčí.

V krátké době se na místo dostavil Velitel policie, nejbližší prvosledové hlídky a také speciální pořádková jednotka. Policisté z této jednotky provedli během několika minut profesionální zákrok, a muže za použití donucovacích prostředků zadrželi. Brokovnici zajistili. Bylo zjištěno, že se jedná o legálně drženou zbraň, která byla muži okamžitě zabavena. Muž byl z obydlí vykázán, nyní se prověřuje možné domácí násilí mezi manželi. Dále je muž stíhán pro podezření ze spáchání trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za což mu v případě odsouzení hrozí až pět let pobytu ve vězení.