Přestupy mezi autobusy a vlaky ve východních Čechách zůstanou zachovány i po změnách jízdních řádů

PARDUBICKÝ KRAJ – V neděli 15. prosince začne na území Pardubického kraje platit nový železniční jízdní řád. Již 1. prosince však začne platit nový autobusový jízdní řád. Jak upozornil úřad Pardubického kraje, v rámci tratí 024 a 025 může dojít v tomto mezičase k mírnému navýšení čekacích dob mezi autobusovou a drážní dopravou, a to v řádech minut. Garantované přestupní vazby budou zachovány.

„Autobusové jízdní řády jsou v letošním roce schvalovány v mimořádném termínu s platností od 1. prosince. Rozhodně se však nejedná o žádné velké změny, při přestupech autobus – vlak na tratích 024 a 025 může dojít k mírnému navýšení čekací doby, avšak při zachování přestupních vazeb. Jízdní řády jsou upraveny na základě došlých připomínek obcí a zároveň jsou v nich zapracovány návaznosti na vlakové spoje od nového vlakového jízdního řádu, který začne platit 15. prosince,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Jak jsme vás informovali ZDE, cestující si od 1. prosince do 31. ledna na všech výdejních místech v Pardubickém kraji mohou koupit přestupní kartu IREDO za akčních 30 korun namísto dosavadních 150 korun.

Ilustrační foto