OBRAZEM: Muž z Olomoucka vyráběl a distribuoval drogy ve velkém

Foto Policie ČR

OLOMOUCKO – Několik měsíců pracovali kriminalisté na případu 52letého muže z Olomoucka, který vyráběl a distribuoval drogy ve velkém. V pondělí 25. listopadu pak muže zadrželi. Kromě drog u něj našli také plynovou pistoli a střelivo, které u sebe držel neoprávněně. O případu úspěšného zadržení včera odpoledne informovala policie.

Muž byl zadržen v pondělí 25. listopadu v místě svého současného bydliště na Olomoucku, kde kriminalisté zároveň provedli domovní prohlídku. Při ní zajistili téměř 2 kilogramy sušené marihuany, několik papírových psaníček s pervitinem, lysohlávky, Fénixovy slzy, finanční hotovost, plynovou zbraň a několik desítek kusů střeliva ráže 22 milimetrů, které u sebe muž přechovával bez řádného povolení. Muž nebyl a není držitelem zbrojního průkazu a ani si o něj do dnešního dne nepožádal. „Zajištěné věci byly zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

„Jak kriminalisté zjistili, zadržený se měl uvedeného protiprávního jednání dopouštět nejméně od roku 2014 do doby svého zadržení, kdy měl na Olomoucku distribuovat psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin (ten měl získávat od blíže neustanovených dodavatelů), několika dalším odběratelům, a to buď zdarma nebo za úplatu, v různých dávkách a množství, a od začátku letošního roku také vypěstovat a následně vyrobit sušenou rostlinnou hmotu, obsahující látku THC. Tu měl rovněž dále distribuovat.  Mezi jeho odběratele patřili muži i ženy ve věku od 27 do 40let. I on sám je uživatelem drogy,“ upřesnila Urbánková okolnosti případu.

Kriminalisté měli předchozí souhlas se zadržením, který vydal státní zástupce, hned v úterý zahájil policejní komisař trestní stíhání, když muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a z přečinu nedovolené ozbrojování. V případě prokázání viny a odsouzení obviněnému hrozí až deset let za mřížemi.