Čtyři muži a jeden nezletilý stihli od letošního srpna 23 vloupaček v hodnotě 2 miliónů!

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Pražská pátračka a kriminalisté Středočeského kraje objasnili případy rozsáhlé násilné a majetkové trestné činnosti. Na svědomí je mají čtyři muži ve věku od osmnácti do osmačtyřiceti let a jeden nezletilý.

Podezřelí muži se od srpna tohoto roku vloupali do mnoha různých objektů a kradli, co se dalo zpeněžit, například dřevěné euro palety. V obzvláštní lásce měli automaty na rozměňování mincí u mycích boxů. Vloupávali se ale také do rodinných domů, firem, restaurací a vozidel. V jednom rodinném domě odcizili majetek za téměř půl miliónů korun. Kamkoliv přišli, brali veškeré cennosti a následně prodávali v bazarech.

Začátkem listopadu se dva z obviněných vloupali do rodinného domu, ve kterém bydlela starší paní. Pod pohrůžkou zbraní ji chtěli oloupit. To se jim nepodařilo, jelikož je vyrušil syn poškozené, který měl být v tu dobu v práci.

Obviněné se podařilo dopadnout díky kamerovým záznamům a stopám na místech činu. Jelikož měli kriminalisté podezření, že muži mohou být ozbrojeni, zadržení provedla pražská zásahová jednotka. Obavy byly důvodné. Při kontrole byly u nich skutečně nalezeny zbraně.

Celkem kriminalisté zadokumentovali 23 případů se škodou dosahující částky téměř dva milióny korun. Muži se dopustili spáchání trestných činů loupeže, porušování domovní svobody, krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, nedovoleného ozbrojování a poškození cizí věci. Za to jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Jeden z mužů je stíhán ve vazbě. Nejmladšímu z pětice bylo teprve čtrnáct let, a tak není trestně odpovědný.

 

Foto: Policie ČR