Hradišťáky čeká vánoční novinka. Oblíbené nápoje si vychutnají z vratných kelímků a hrnků

Foto: Na vratných kelímcích a hrncích najdete vyobrazení Ježíška jako tradičního symbolu Vánoc. Zdroj: Město Uherské Hradiště

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Vratné kelímky si získávají přízeň návštěvníků na veřejných akcích napříč republikou. K trendu se přidává i Uherské Hradiště, které letos nabízí možnost vychutnat si horké sváteční nápoje z vratných plastových kelímků a keramických hrnků. V dostání jsou v několika variantách, kterým dominuje vyobrazení Ježíška jako tradičního symbolu Vánoc.

Kelímky a hrnky budou k dostání na letošním adventním trhu a při všech předvánočních akcích na Masarykově náměstí. „V zavedení vratného systému kelímků a hrnků vidíme především přínos ekologický, tedy snížení množství jednorázového plastového odpadu. Sekundárně ale věříme, že i zákazníci ocení  zvýšení úrovně konzumace, kdy díky pevnému tvaru bude samotná manipulace s nápoji komfortnější a v případě horkých nápojů i bezpečnější,“ okomentoval novinku místostarosta Ivo Frolec.

Poprvé budou představeny na dnešním slavnostním rozsvěcování vánočního stromu. K dostání budou po celou dobu jarmarku ve všech prodejních stáncích s nápoji. Za vratné plastové kelímky zaplatíte zálohu 50 korun a za vratné keramické hrnky 100 korun.

Foto zdroj: Město Uherské Hradiště
Foto zdroj: Město Uherské Hradiště
Foto zdroj: Město Uherské Hradiště
Foto zdroj: Město Uherské Hradiště
Foto zdroj: Město Uherské Hradiště