Loupit s 3,5 promile v krvi se nevyplatilo. Dvojice zlodějů v Luhačovicích skončila

LUHAČOVICE – Dvojice nenapravitelných zlodějů se v Luhačovicích vloupala do zaparkovaného auta. Malá kořist jim ale nestačila, a tak se na druhý den vrátili na místo činu a vyhlédli si jiný vůz. Lupičů, kteří byli značně posilnění alkoholem, si ale všimli kolemjdoucí. „Nyní jim za trestné činy krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková, která dnes o případu informovala.

Do Renaultu zaparkovaného u Mateřské školky v Luhačovicích se společně vloupali v pondělí kolem čtvrté odpoledne. Z něj si pak odnesli peněženku s doklady, stravenkami, drobnými mincemi a platební kartou. Hodnota lupu je ale nejspíš neuspokojila. Na místo se totiž vrátili na druhý den znovu, tentokrát ráno.

Za cíl si vybrali větší vůz, a sice Hyundai Tucson. „Po rozbití okna z něj odcizili značkovou kabelku, která ležela pod sedadlem. Uvnitř našli peněženku s finanční hotovostí tři tisíce pět set korun, dvě platební karty, doklady a další drobnosti. Škoda, kterou způsobili poškozením okna a odcizením věcí, se v tomto případě vyšplhala na více než jedenáct tisíc korun,“ uvedla Kozumplíková.

Loupeže si všimli kolemjdoucí, kteří okamžitě zavolali policii. Policisté, kteří právě projížděli Luhačovicemi, tak věděli, kam zloději utíkali i jak vypadali. „Společně s prvosledovou hlídkou policistů z Uherského Brodu záhy narazili na povedenou trojici, dva muže a jednu ženu, kteří odpovídali popisu. Oba muži se ke krádeži přiznali, žena s ní neměla nic společného,“ řekla Kozumplíková.

Po převozu do policejní cely u nich policisté provedli dechovou zkoušku. Ještě v devět ráno měl jeden v krvi 2,4 promile alkoholu, druhý dokonce 3,5 promile.

Většinu odcizených věcí policisté našli a vrátili majitelkám. Dvojice šestačtyřicetiletých mužů, z nichž jeden byl trestaný sedmnáctkrát a druhý devatenáctkrát, si pár dní na to vyslechla podezření ze spáchání tří trestných činů, za které jim hrozí tři roky ve vězení.