Nalaďte se vánočně na Festivalu betlémů

JINDŘICHŮV HRADEC – Betlémy kam se podíváš, dvoumetrová socha anděla vytištěná na 3D tiskárně, soutěže, adventní dílny i malý řemeslný trh. Zábavu pro celou rodinu chystá Festival betlémů Jindřichohradecké JINoHRÁtky.

Začátek adventu bude patřit práci 14 betlemářů z celé České republiky i ze Slovenska a unikátnímu andělovi. Dvoumetrovou sochu vytištěnou na 3D tiskárně navíc rozpohybuje jednoduchý mechanismus po vzoru Krýzových jesliček. Bude ozdobou fontány na Masarykově náměstí a po zatočení klikou roztáhne tříbarevná plastika svá průsvitná ochranná křídla nad jediným festivalem betlémů v ČR. Celý střed města znovu ožije festivalovou hrou, která propojí všechny kulturní subjekty ve městě. Vydejte se s dětmi od Muzea Jindřichohradecka, přes Dům gobelínů až k Muzeu fotografie, splňte úkoly a odměnu dostanete všichni!

Řemeslný trh vás pozve k ochutnání rozličných dobrot, nebo vám nabídne dárek pro vaše blízké. Uvidíte, jak vzniká další socha do velkého betlému z dřevěných soch životní velikosti a hlavně nezmeškejte rozsvícení vánočního stromu! Jindřichův Hradec patří 30. 11. Festivalu betlémů Jindřichohradecké JINoHRÁtky 2019, buďte u toho!