Chodec v Krumlově přebíhal silnici. To se mu stalo osudným

ČESKÝ KRUMLOV – Další tragická nehoda, a to ve stejném dni, se stala včera ve večerních hodinách v Českém Krumlově. Velmi frekventovanou silnici zde přebíhal chodec, kterého srazilo právě projíždějící osobní vozidlo. Následky jsou fatální.

Nehoda se stala v pátek 29. listopadu 2019 po půl šesté večer na silnici první třídy číslo 39 u nákupního domu Kaufland. Chodec zde přecházel mimo přechod pro chodce od sídlištního komplexu v českokrumlovské části Domoradice. To se mu stalo bohužel osudným.

„V tu dobu totiž ve směru od města přijížděl řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia Combi, který nestačil zareagovat na chodce, který pravděpodobně přeběhl mezi jedoucími vozidly a toho svou přední částí srazil,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Na místo byli ihned přivoláni záchranáři, ale i přes jejich okamžitou pomoc chodce nedokázali zachránit a ten na místě zemřel. „Případ v současné době vyšetřují nejen českokrumlovští dopravní policisté, ale i jejich kolegové ze Služby kriminální policie a vyšetřování téhož územního odboru, konkrétně pro podezření ze spáchání trestného činu Usmrcení z nedbalosti,“ sdělil Bajcura.

Bohužel se jedná již o druhou páteční oběť na jihočeských silnicích (o smrtelné nehodě na Táborsku jsme informovali zde), od začátku roku o 67. osobu.