Skutečný BLACK FRIDAY zažili v pátek středočeští hasiči. Škoda 5 miliónů a jeden člověk přišel o život!

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Neobvykle zvýšený počet nejrůznějších požárů zaznamenali v pátek 29. listopadu hasiči na území středních Čech. Vyjížděli k jedenácti případům. Jeden člověk byl usmrcen a další se zranil. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 5 milionů korun.

Praha-západ

Tragický požár vznikl po 19. hodině poblíž vlakového nádraží ve Vraném nad Vltavou v okrese Praha-západ. Požár unimobuňky dostaly pod kontrolu čtyři jednotky hasičů za necelých dvacet minut a vynesly ven dvě dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve. Osobu, která se nacházela uvnitř, už nebylo možné zachránit. Příčinu požáru šetří vyšetřovatel spolu s Policií ČR.

Berounsko

Nejvyšší škodu způsobil požár v hale na výrobu laminátových konstrukcí a komponentů v obci Otročiněves na Berounsku krátce po půl jedenácté dopoledne. Zaměstnanci firmy opustili objekt ještě před příjezdem hasičů, jeden z nich se při snaze hasit požár přenosným hasicím přístrojem ale nadýchal zplodin hoření. Hasiči s dýchací technikou dostali požár rychle pod kontrolu a za hodinu jej uhasili. Zakouřený objekt byl pak odvětrán pomocí elektrické přetlakové ventilace. Na vybavení a elektroinstalaci vznikla škoda 4 miliony korun, zachráněn byl majetek v hodnotě 10 milionů korun. Příčina požáru zůstává v šetření.

Rakovnicko

V obci Čistá na Rakovnicku došlo v půl druhé odpoledne k požáru autodílny v důsledku nedbalosti při svařování. Zasahující hasiče ohrožovaly tlakové lahve umístěné uvnitř dílny. Ale i zde se podařilo dostat požár rychle pod kontrolu. Na vozidle a vybavení dílny vznikla škoda za přibližně 40 tisíc korun.

Kladensko

Další tři jednotky hasičů likvidovaly necelou hodinu před polednem požár opuštěného rodinného domu obývaného bezdomovci v obci Velké Přítočno na Kladensku. Po dobu zásahu musela být uzavřena Hlavní ulice na průjezdu obcí. Za dvě a půl hodiny byl požár uhašen. Hasiči dům odvětrali a zkontrolovali termokamerou. Škoda byla vyčíslena na 700 tisíc korun. I v tomto případě objasňuje příčinu vzniku požáru vyšetřovatel HZS Středočeského kraje ve spolupráci s Policií ČR.

Foto: HZS ScK