Autobusům v barvách Plzeňského kraje to bude slušit!

PLZEŇSKÝ KRAJ – Takhle hezky  budou vypadat nové autobusy v barvách Plzeňského kraje, které budeme na našich silnicích vídat od června příštího roku. Teď ve své parádě byly k vidění na veletrhu.

Na 9. ročníku středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CzechBus v Praze – Letňanech se tam představily dva modely IVECO a jeden model SETRA. „S novými autobusy bude jezdit společnost Arriva, nový dopravce, který vznikl z výběrového řízení,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek, který se byl na nové autobusy na veletrhu podívat.

Původní nejvýznamnější autobusový dopravce v západních Čechách, společnost Autobusy ČSAD Plzeň, která v Plzeňském kraji úspěšně funguvala již 25 let,  je vystřídána společností Arrive. Kvůli administrativnímu pochybení ČSAD Plzeň neuspěla v soutěžích na zajištění autobusové dopravní obslužnosti. V kraji ale nekončí, její autobusy budou v Plzeňském kraji jezdit i nadále.  ČSAD autobusy Plzeň chtějí i nadále provozovat městskou hromadnou dopravu v několika městech v kraji. V tuto chvíli zabezpečuje MHD ve městech Klatovy, Domažlice, Tachov, Stříbro a Přeštice.

Zdroj: plzensky-kraj.cz