Chystal se zabít ženu: Měl u sebe šest nožů!

Ilustrační fotografie, zdroj: Policie ČR

PLZEŇSKO – K tragédii neměl daleko případ, kterému předcházely dřívější rodinné rozepře a neshody. Vše vygradovalo osudného večera 24. listopadu, kdy osmatřicetiletý muž ze severu Plzeňska zavolal ženě do zaměstnání.

Ta pracuje ve zdravotnickém zařízení a požadoval od ní, aby okamžitě odešla z práce domů. To ale z pracovních důvodů nešlo. Muže to rozčílilo do nepříčetnosti. Začal jí volat a vyhrožovat fyzickým ublížením a smrtí s tím, že za ní okamžitě jede do práce. Hrozivé telefonáty se několikrát opakovaly, a tak žena dostala strach a vše oznámila na linku 158.

Operační důstojník ihned na místo vyslal hlídky, které tam během osmi minut dorazili a po chvíli už agresivního osmatřicetiletého muže policisté omezili na osobní svobodě a zadrželi ho. Celá úspěšná akce se odehrála krátce po půl jedenácté večer v areálu zdravotnického zařízení v Plzni. „Dotyčný měl u sebe šest nožů, které následně vydal policistům. Kriminalisté po obvinění z přípravy vraždy podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí muže do vazby. Nyní se již obviněný nachází ve vazební věznici,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.