Na Advent se těší nejen děti, ale i kapsáři. Jste opatrní?

PRAHA – Předvánoční čas není jen o nakupování dárků, svařeném vínu a koledách. Na občany čekají mnohé nástrahy a nebezpečí. Naštěstí mají silné spojence, ale opatrnosti nikdy nezbývá.

„V České republice stále platí první stupeň ohrožení terorismem, již od března roku 2016. V souvislosti s vánočními svátky jsme však připravili navýšená bezpečnostní opatření. Jednotlivá opatření budou přizpůsobena a plánována vždy podle aktuální situace a ohlášených akcí,“ uvedl ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy brigádní generál Tomáš Lerch.

Bezpečnostní opatření započalo již s prvním adventním víkendem, kdy byl slavnostně rozsvícen vánoční strom na Staroměstském náměstí, a bude pokračovat až do nového roku. Na bezpečnost pražanů a návštěvníků Prahy budou dohlížet další stovky policistů a městských strážníků. Společně se zaměří na místa s větší koncentrací osob, jako jsou vánoční trhy, kulturní a společenské akce, a také obchodní a nákupní centra po celé Praze. Akce a oznámení najdete přehledně na jedné adrese www.vanoce.praha.eu.

Na některých místech v metropoli budou umístěny také bezpečnostní bariéry. A například strom na Staroměstském náměstí bude rozsvícen několikrát během dne, každou hodinu, aby se na náměstí nemusely tísnit velké davy návštěvníků. V pohotovosti jsou rovněž kriminalisté, protože se v tomto období množí případy kapsářství. V Praze bude operovat speciální tým. Přesto si dávejte pozor na svoje věci, ať už je máte po kapsách, v taškách, či batohu na zádech nebo v zaparkovaných vozidlech.