Pro vsetínské seniory je připravena Mikulášská nadílka

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

VSETÍN – Ve středu 4. prosince přijede na Vsetín Mikuláš. Město pořádá poprvé Mikulášskou nadílku pro seniory, připraven je bohatý kulturní program s předáváním Karty první pomoci. Vstupné je zdarma.

„Přišlo mi dobré spojit výdej karet první pomoci pro seniory s Mikulášskou nadílkou a připravit jako dárek seniorům i divadelní představení zaměřené na bezpečnost dopravního provozu a koncert revivalové kapely Beatles. Senioři si odnesou domů kartu, jež jim může pomoct v tíživé zdravotní situaci a navíc i zážitek, který posílí jejich duševní zdraví v tomto pochmurném podzimním čase,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová.

Kromě předání Senior karty proběhne koncert kapely Mrtvej brouk, divadelní představení s názvem Senior bez nehod a nejstarší obyvatele také čeká pohoštění. Karty jsou důležité, můžou i zachránit život. Senioři si do karty první pomoci vyplní informace o zdravotním stavu, užívaných lécích, alergiích a podobně. Tu umístí doma na viditelném místě, aby v případě nutnosti první pomoci záchranáři věděli důležité informace.