Fantóm Újezdu. Během půl hodiny se zaměřil na tři provozovny, kde škodil a loupil

PRAHA – Dosud neznámý muž se pohyboval v oblasti pražského Újezdu a jeho okolí. Zaměřoval se na různé provozovny, do kterých se chtěl vloupat. V jedné se mu to podařilo. Poznáváte podezřelého muže na záznamu bezpečnostní kamery?

„Policisté z místního oddělení Malá Strana od dvacátého devátého října prověřují případ vloupání do provozoven na území Prahy 1. Podezřelý muž se nejprve vydal do ulice Újezd, kde se pokusil vloupat pomocí páčidla do zmrzlinárny, což se mu nepovedlo,“ uvedla dnes policejní mluvčí Lucie Drábková. Muž pak pokračoval do ulice U Lužického semináře, a tam se již úspěšně vloupal do pekárny. Zde vypáčil zásuvku pokladny a společně s hotovostí ji odcizil. Zřejmě však nebyl spokojený s lupem a tak pokračoval dále.

Na konci této ulice se pokusil vloupat do umělecké prodejny, tady se mu to opět nepodařilo. Svým jednáním způsobil neznámý muž celkovou škodu přesahující částku dvacet pět tisíc korun. Během prošetřování zajistili policisté kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž zachycen. Pokud ho někdo poznává nebo ví, kde by se mohl nacházet, nechť laskavě kontaktuje linku 158. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež vloupáním v souběhu s trestným činem poškození cizí věci. Pachateli tak hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.