Kvůli agresivnímu chování ho policie vykázala z domu. Rodinu ale týrat nepřestal

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Šestadvacetiletý muž z obce u Slavičína žil v domě se svými rodiči a bratry. Své příbuzné urážel a fyzicky napadal, až byl nakonec začátkem srpna z domu vykázán. „Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří agresora pár týdnů poté obvinili ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. I přesto se do domu několikrát vrátil a jeho návštěvy se neobešly bez násilí.

Od vykázání navštívil rodinu celkem sedmkrát. „Požadoval po svých rodičích peníze, jídlo, vyhrožoval jim a urážel je. Při svých návštěvách rozbil okno i skleněnou výplň vstupních dveří. Často přišel pod vlivem alkoholu,“ popsala Kozumplíková.

Když se do domu vrátil v půlce listopadu, zadrželi ho policisté a převezli do cely. Kriminalisté ho tentokrát obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se do té doby několikrát prokazatelně dopustil. Za to může pobýt ve vězení až na dva roky.

Po sdělení obvinění byl mladý muž propuštěn. Po pár dnech se ale do domu rodičů vrátil, aby u nich přespal. „Policisté ho opět zadrželi a převezli do policejní cely. Tentokrát už podali návrh na jeho umístění do vazby, který soudce okresního soud akceptoval,“ dodala Kozumplíková.