Srážka dvou autobusů na Chodově! Třicet zraněných, převážně děti

PRAHA – Ve středu kolem deváté hodiny dopolední se srazily dva autobusy. Jeden převážel pouze děti. Záchranáři vyhlásili traumaplán, zasahuje vrtulník a speciální vozidlo Atego.

Dopravní nehoda, kdy autobus dopravního podniku hlavního města Prahy zezadu narazil do druhého autobusu, který převážel děti, se stala u zastávky Jarníkova na pražském Chodově. „Všechny osoby jsou již mimo havarovaná vozidla. Na místě jsou dvě jednotky pražských hasičů,“ uvedl jejich mluvčí Martin Kavka. Podle záchranářů se během nehody zranilo zhruba třicet osob, převážně lehce. Mezi zraněnými je velká část právě dětí. Dopravní podnik na místo vyslal evakuační autobus.

Dále na místě zasahuje Policie ČR, která řídí okolní dopravu, protože kvůli zásahu IZS je průjezd touto lokalitou omezen, autobusy jezdí po objízdných trasách. Záchranáři vyhlásili traumaplán, na místě zasahoval i záchranářský vrtulník a speciální vozidlo Atego. Na místě pracoval i hasičský psycholog. Po prvotním ošetření byli pacienti se středně těžkými zraněními převezeni do nemocnic. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.