Benefiční baňky opět pomáhají vsetínské porodnici. Letos mají tvar botiček

Foto: Letošní benefiční baňky mají tvar botiček v růžové a modré barvě. Zdroj: Vsetínská nemocnice/Dalibor Peřina

VSETÍN – Skleněné ozdoby od vsetínské Irisy jsou hitem už sedmý rok. Benefiční baňky na podporu vsetínské porodnice každoročně krášlí stovky valašských vánočních stromů a letos tomu nebude jinak. Dohromady se jich prodalo už přes deset tisíc a vystřídaly tvary miminek, kapříků, kočiček nebo koulí s otisky nožiček novorozenců. Tentokrát mají tvar bačkůrek v růžové a modré barvě.

Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice jich nechal vyrobit šestnáct set. „Tisícovka se již prodala přímo v nemocnici a na Mikulášském dni. Před vánočními svátky ještě nabídneme zbývající a přibude i oblíbený porodnický ležák,“ uvedl zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice Martin Janáč.

Prodej porodnického ležáku a doprodej benefičních baněk bude probíhat 16. a 17. prosince na Veselých vánočních hodech před Domem kultury ve Vsetíně. Nabízet je budou lékaři gynekologicko-porodnického oddělení i porodní asistentky. Cena jedné baňky je 70 korun, přispět ale můžete i více.

V porodnici už mají jasno, na co peníze použijí. „Chtěli bychom ještě dovybavit nadstandardní pokoj a pořídit další vybavení. Uvidíme, kolik finančních prostředků se nám nakonec podaří vybrat,“ dodal Martin Janáč.

V posledních letech se prostředí vsetínské porodnice výrazně zmodernizovalo, a to se podle nemocnice projevilo i v nárůstu porodů. Letos vznikl v pátém poschodí ambulantní trakt, což umožnilo rozšíření novorozenecké stanice i vznik nadstandardního pokoje, který je možné případně užít jako izolační. V pokojích na porodních sálech přibyla klimatizace, vznikl rodinný porodní pokoj, obnovila se lůžka i postýlky pro novorozence, vznikly nové přebalovací a mycí boxy a doplnilo se přístrojové vybavení.

Foto zdroj: Vsetínská nemocnice/Lenka Plačková
Foto: Prodej baněk na Mikulášském dni. Zdroj: Vsetínská nemocnice/Lenka Plačková
Foto zdroj: Vsetínská nemocnice/Dalibor Peřina