Břeclavské seniorky mají v nouzi ochránce

ilustrační foto

BŘECLAV – V uplynulých dnech podnikli břeclavští strážníci několik výjezdů k seniorkám v nouzi. Jeden z nich provázely velmi dramatické okolnosti.

V pondělí večer přijali strážníci oznámení vystrašené ženy, která se nemohla dozvonit na sousedku. Klíče byly zevnitř a žena na zvonění či hlasité bouchání na dveře nereagovala. Kromě televize byly z bytu slyšet i zvuky připomínající chrápání. Sousedka strážníkům sdělila, že paní občas užívá léky na spaní. S tím se však strážníci nespokojili a pro jistotu zalarmovali hasiče, kteří byt zpřístupnili. „Protože seniorku našli v bezvědomí, zavolali i Zdravotnickou záchrannou službu, která si ji ihned převzala do péče,“ uvedla mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.

Strážníci také vyjeli na pomoc ženě, která doma upadla tak nešťastně, že si způsobila zranění. Naštěstí byla při vědomí a mohla si je přivolat SOS hodinkami. Hlídka jí poskytla první pomoc a přivolala záchranku. Hodinkami si strážníky přivolaly i další dvě seniorky. Jednu pro bolesti strážníci předali do péče lékařů a druhé jen pomohli vstát po pádu.