Dvojice sprostě okradla seniora na Palmovce. Poznáváte podezřelé?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Seniora o berlích oloupili o více než čtyřicet tisíc. Žena prý hovořila slovensky. Loupež se stala nedaleko Palmovky na Praze 8.

„Od poloviny listopadu pátrají kriminalisté třetího policejního obvodu po dvojici, která na Palmovce v Praze 8 oloupila třiaosmdesátiletého muže,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Senior si vybral hotovost v bankomatu na Florenci. Peníze měl určené na nákup tapet. Po výběru z bankomatu došel na zastávku a tramvají přejel na Palmovku. „Když šel ulicí Na Hrázi, zaútočila na něho žena, která seniora natlačila na stěnu a z kabátu mu odcizila peněženku s hotovostí,“ doplnila mluvčí. Muž se sice snažil bránit, ale je značně omezen v pohybu. Při chůzi je odkázán na francouzské hole. I pro pokročilý věk se útoku prostě nemohl ubránit.

Detektivové zajistili během vyšetřování kamerové záznamy, na kterých jsou zachyceny podezřelé osoby, které mají s loupeží souvislost. Okradený senior uvedl, že žena hovořila slovensky. Celková škoda, která poškozenému vznikla dosáhla téměř třiačtyřiceti tisíc korun. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na deset let. Pokud podezřelé na záznamu poznáváte nebo víte, kde se mohou zdržovat, kontaktujte prosím linku 158.