Jak se budou řešit přeplněné odpolední autobusy z Pardubic do Chrudimi?

PARDUBICE, CHRUDIM – V rámci spojení Pardubice – Chrudim řeší Pardubický kraj přeplněnost jednoho z odpoledních spojů v regionální autobusové dopravě. Jaké řešení se připravuje?

Jedním z faktorů přeplněnosti autobusů mezi Pardubicemi a Chrudimí, konkrétně spoje, který vyjíždí z Pardubic před půl šestou večer, byla výluka na železnici mezi oběma městy, která trvala od 1. do 20. listopadu. Druhým bylo ukončení spojení, které zajišťoval Bus Vysočina Františka Pytlíka na trase Liberec – Hradec Králové – Hlinsko. „Bohužel licence, o kterou požádal syn pana Pytlíka, nebyla odsouhlasena Královéhradeckým krajem a spoj byl zkrácen do Hradce Králové. Dopravci byl nabídnut vstup do IDS IREDO, se kterým nesouhlasil,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michal Kortyš.

Kraj nyní po vyhodnocení celé situace připravuje opatření tak, aby vyšel cestujícím maximálně vstříc. S ohledem na přetíženost autobusů linky 620700/60 dojde k posílení spojení, a to od pondělí 16. prosince. Nově bude zařazen spoj, který bude z Pardubic odjíždět přibližně v 16:35.

Do zavedení tohoto posilového spoje je možné využívat stávající spojení, a to jak železniční, tak autobusové. V danou dobu odjíždí vlaky z Pardubic v 17:03, 17:19 a 17:53. Co se týká autobusových spojů, tak zde jsou vypravovány linky v 17:15, 17:25 a 18:02.

Ilustrační foto