Na spolubydlícího z ubytovny šel s kuchyňským nožem

Hádka v kuchyňce na ubytovně skončila bodnutím spolubydlícího do hrudníku. Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Agresivní cizinec skončil za mřížemi. Výsledku předcházelo napadení kuchyňským nožem a vážné zranění spolubydlícího z ubytovny, který skončil v nemocnici. Pětatřicetiletý cizinec čelí obvinění ze spáchání závažného násilného trestného činu, skončil ve vazbě a do vězení může jít až na deset let.

Vše začalo o uplynulém víkendu v jedné jihlavské ubytovně ve společných prostorách kuchyně, kde se do sebe muži slovně pustili. „Dvaatřicetiletý muž poté odešel na pokoj, kam za ním útočník následně přišel s nožem a bodl ho do oblasti hrudníku,“ přiblížil Martin Jůzl, komisař oddělení obecné kriminality. Zraněný muž se bránil a při potyčce ho agresivní spolubydlící ještě nožem poranil na obličeji. Zraněnému muži se naštěstí podařilo útočníka, který byl opilý, zpacifikovat a přivolat policii. „Zraněného dvaatřicetiletého muže převezli zdravotníci do nemocnice, kde se podrobil zákroku a byl hospitalizován. Jeho léčení si vyžádá přibližně měsíc,“ upřesnila policejní mluvčí Jana Kroutilová. „K závažnějšímu následku na zdraví napadeného muže přitom nedošlo pouze shodou okolností nezávislých na vůli obviněného, a to zejména díky náhodě a aktivní obraně poškozeného,“ dodal komisař Jůzl.

Případ už šetří jihlavští kriminalisté. Zajistili zbraň v podobě kuchyňského nože a další stopy. U útočníka naměřili 2,78 promile alkoholu a následně ho odvezli do cely, odkud pokračoval do vazby.
„Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný útočník už přitom v minulosti před soudem stál. Teď mu hrozí až desetileté vězení.