Ne všechny děti mohou být v předvánočním čase doma. Mikuláš rozzářil očka dětí v nemocnicích

Mikuláš naděluje v přerovské nemocnici

PŘEROV, ŠTERNBERK, PROSTĚJOV – Adventní atmosféru dnes přinesl Mikuláš s čertem a andělem dětem hospitalizovaným na dětském oddělení Nemocnice Přerov, Nemocnice Šternberk a Nemocnice Prostějov. Mikulášská trojice za sebou nechávala usměvavé dětské pacienty, které obdarovala i balíčkem dobrot a malým dárkem.

Na dětském oddělení Nemocnice Přerov v současné době ošetřují 12 dětí, nejčastěji s respiračními onemocněními a děti po operacích. Čas si děti krátí tím, že vyrábějí vánoční přáníčka pro své obvodní lékaře a malují vánoční obrázky do soutěží. V pátek 20. prosince si společně zazpívají u stromečku a rozdají si dárky. „Rolí Mikuláše, anděla a čerta se ujaly studentky Střední zdravotnické školy v Hranicích, které k nám chodí na praxi. Děti recitovaly básničky a zpívaly písničky, za což pak dostaly i dárky jako panenky, autíčka, pomády na rty. Mikulášská návštěva a vánoční výzdoba vnesly na oddělení adventní atmosféru,“ popisuje Bc. Jana Fialová, vrchní sestra dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Přerov.

Družina Mikuláše, čertů a andělů doprovázená zástupci města Šternberk, navštívila dětské oddělení Nemocnice Šternberk a obdarovala děti sladkostmi. „Pobyt v nemocnici není pro děti, zvláště ve sváteční dny, veselý. Proto jsme rádi, že dorazil Mikuláš s čerty a anděly, který děti obdaroval nadílkou a rozveselil zhruba 4 děti z dětského a 6 dětí z novorozeneckého oddělení, které jsou u nás s dýchacími a průjmovými onemocněními,“ říká Bc. Eva Kolářová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Šternberk. Většinu pacientů prý na Vánoce odchází domů. V nemocnici zůstávají pouze děti, kterým zdravotní stav nedovolí trávit čas doma a kterým se personál nemocnice spolu s rodiči snažit připravit hezké vánoční chvíle a obdarovat je dárky. 

I dětští pacienti hospitalizovaní v Nemocnici Prostějov dnes měli mikulášskou návštěvu. Za odrecitovanou básničku nebo zazpívanou písničku dostávali perníček s ovocem a balíčkem čokolád. „Mikuláš s čertem a andělem v podání studentek, které k nám chodí na praxi a připravily si doprovodný program, nadělil dětem nejen dobroty, ale i zážitek a jistotu, že ani v nemocnici o mikulášskou nadílku nepřijdou,“ říká Mgr. Jana Dočkalová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov. Tady v současné době ošetřují pětadvacet dětí nejčastěji s respiračními a průjmovými onemocněními a děti po operacích. Na Vánoce zpravidla pečují o 15 dětí, které nemohou jít kvůli svému zdravotnímu stavu domů.

Mikuláš naděluje v přerovské nemocnici
Mikuláš navštívil děti v Nemocnici Šternberk
Anděl s pacientem z dětského odd Nemocnice Prostějov