Ohňostroj poplašil koně, dívku srazily mikulášské sáně – VIDEO

ilustrační foto

BŘECLAV – Středeční zpívání u vánočního stromu ve Velkých Bílovicích nedopadlo nejlépe. Koňské sáně a ohňostroj nebyla dobrá kombinace. Na videozáznamu je vidět, jaké štěstí měla dívka, která kvůli telefonování nevnímala situaci.

Policisté na Břeclavsku šetří netradiční událost, která se odehrála ve středu v podvečer. Na kulturní akci „Zpívání u vánočního stromu“ dorazil Mikuláš s čertem a dvěma anděly na saních taženými koňmi. Přestože byla silnice uzavřena a žádná vozidla místem neprojížděla, koňské spřežení se splašilo, protože koně vylekal ohňostroj, který se u vánočního stromu pořádal. Zběsilá jízda mikulášské osádky nedopadla bohužel nejlépe. I když se vozka snažil koně ukočírovat, sáně zachytily dívenku, která právě vešla přímo do silnice. Dívka totiž vůbec nevnímala situaci, protože telefonovala. „Můžeme mluvit o velkém štěstí, že sáně dívku pouze srazily na zem, ale nepřejely ji,“ uvedla mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

Jaké ponaučení z této situace vyplývá? Právě v uvedenou dobu, kdy probíhají na mnohých místech různé kulturní akce, by si měli pořadatelé vyhodnotit veškerá rizika. Přestože se organizátoři snaží připravit malým i velkým návštěvníkům krásné zážitky, v první řadě by měli předcházet nebezpečným situacím. Bohužel i při této události se potvrdilo, že telefonování mobilním telefonem rozptyluje pozornost natolik, že člověk dostatečně nevnímá dění kolem sebe.“ Nepříjemný incident nyní prověřuje břeclavská policie. Věříme, že ostatní předvánoční akce v našem regionu dopadnou na výbornou a připraví návštěvníkům pouze hezké chvíle,“ dodala mluvčí.