Rekonstrukce semaforů přinese v Pelhřimově problémy

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – S dopravními komplikacemi a výrazným zdržením při průjezdu městem musí v příštím týdnu počítat řidiči, kteří budou projíždět Pelhřimovem. Od úterý 10. do pátku 13. prosince bude totiž v Pelhřimově probíhat kompletní rekonstrukce semaforů.

Dopravní komplikace vás jako řidiče zasáhnou na průtahu městem na silnici I/34 ve směru od a k dálnici D1 a problémy čekejte i na silnicích I/19 a II/602 ve směru Tábor, Jihlava.
V úterý a ve středu 10. a 11. prosince se budou rekonstruovat semafory na světelné křižovatce ul. Nádražní, Pod Náspem – místními nazývaná „U Bazénu“ a také ul. Nádražní, Křemešnická, Průběžná – místními nazývaná „U Modety“. Ve čtvrtek a pátek 12. a 13. prosince přijdou na řadu světelná křižovatka ul. Průběžná, Humpolecká, Slovanského Bratrství, Václava Petrů – místními nazývaná „Rekrea“ a světelná křižovatka ul. Příkopy, Václava Petrů, Karlovo náměstí – místními nazývána „Na Kamenném mostě“.

„Policisté z územního odboru Pelhřimov v rámci svých možností budou tyto křižovatky řídit a budou provoz v místech monitorovat a podle vývoje dopravní situace regulovat,“ uklidňuje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková, která zároveň upozorňuje, že i v době běžného provozu semaforů vznikají v Pelhřimově dopravní zácpy, zejména v dopravních špičkách. Proto se obrňte trpělivostí.

„Obracíme se na zejména na místní, aby pokud to nebude nezbytně nutné, raději cestování městem svými vozidly omezili. Pokud vyjedou, aby byli ohleduplní a trpěliví, neboť cesta jim bude trvat déle,“ doplňuje Čírtková s tím, že další zdržení provozu by přinesly případné dopravní nehody na průjezdu městem, proto je důležité, aby byli řidiči ukáznění.