Řidička na Domažlicku dostala smyk: Srazila auto z protisměru!

DOMAŽLICKO – Duchapřítomné, ale zároveň bohužel marné bylo počínání sedmapadesátiletého řidiče, který jel včera ráno v osobním autě Seat Toledo po silnici mezi obcemi Domažlice a Horšovský Týn.

V zatáčce se na něj totiž z protisměru nečekaně vyřítil Renault Megane, za jehož volantem seděla devatenáctiletá řidička. Jela příliš rychle a na namrzlém povrchu silnice dostala smyk. Překvapený řidič Seatu se pokusil rychle zareagovat a snažil se srážce vyhnout tím, že vjel do příkopu. Bohužel tam namířila i mladá žena se svým Renaultem. Nejdříve levou zadní částí auta vjela na levou krajnici a pak přímo do silničního příkopu, kde se střetla s levou přední částí Seatu. Vlivem silného nárazu se její auto odmrštilo a skončilo v příkopu na druhé straně.

Požití alkoholu před jízdou policisté u obou řidičů vyloučili dechovou zkouškou. „Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění obou řidičů, kteří byli po prvotním ošetření na místě dopravní nehody transportováni do Domažlické nemocnice. Na Renaultu Megane vznikla škoda 40 tisíc a na Seatu Toledo 50 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří domažličtí policisté,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj_ Policie ČR