Rosnička vás proveze malebným údolím řeky Bystřice. Dohlídne na to Mikuláš

Rosnička

OLOMOUC – V sobotu 7. prosince vyrazí z olomouckého hlavního nádraží do Domašova nad Bystřicí zvláštní Mikulášský parní vlak. V čele soupravy pojede parní lokomotiva „Rosnička“. Během jízdy bude dětem nadělovat Mikuláš.

Trasa historického parního vlaku vede malebným údolím řeky Bystřice. Souprava vyjede ze stanice Olomouc hl.n. v 8.35 hodin a postupně zastaví ve stanicích Velká Bystřice zastávka, Hlubočky-Mariánské Údolí, Hlubočky, Hrubá Voda a do cílové stanice v Domašově nad Bystřicí přijede v 9:30 hodin. „Tady bude mít vlak více než hodinovou zastávku. Obec zde pro návštěvníky chystá kulturní program a zážitkem pro děti i dospělé bude určitě i tzv. zbrojení parní lokomotivy vodou,“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Na cestu zpět do Olomouce se Mikulášský parní vlak vydá po stejné trase v 10:45 hodin. Během jízdy bude vlakem procházet Mikuláš se svojí družinou, děti se tak mohou těšit na mikulášskou nadílku.

Kapacita vlaku je omezena, jízdenky si můžete koupit v předprodeji v informacích na hlavním nádraží v Olomouci. U příležitosti mikulášské jízdy otevře v sobotu 7. prosince své brány také ČD Muzeum v Olomouci. Zdejší expozice železničních historických vozidel bude přístupná od 10 do 16 hodin.