Užijte si zimní svátky se zvířátky v jihlavské zoologické zahradě

Přírodu již ovládla paní Zima, ale zvířata v Zoo Jihlava nespí tvrdým zimním spánkem. Naopak, čeká vás příjemná procházka zpestřená pohledem na exotická zvířata, která se v létě před pálícím sluncem ukrývají. I ostatní zvířecí obyvatelé se vám představí ve vyzdobeném a nasvíceném areálu. Prožijte s nimi kouzelný čas Vánoc.

Zoo pěti kontinentů

Zoologickou zahradu najdete v přírodním údolí u říčky Jihlávky. Její různorodý terén s vodními plochami, zalesněnými svahy, loukami i skalami, a to v těsné blízkosti centra města, dotváří atmosféru divoké přírody. Rozlohou a umístěním patří spíše k těm menším, a proto prohlídku zvládnete i s malými dětmi. Uvidíte zde přes 200 druhů exotických zvířat z pěti kontinentů, která zde našla svůj domov, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Seznámíte se s nimi procházkou po zajímavých expozicích, jako je například africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, tropický pavilon, pavilon šelem, Shetlandské ostrovy, Malay Medan, Australská farma a mnohé další.
A na jaká zvířata se můžete těšit? Na levharty, tygra sumaterského, medvěda malajského, žirafy, zebry, vlky, lemury, klokany, pandu červenou, papoušky a také na jednu z největších kolekcí drápkatých opic v republice. Kdo se bude chtít ohřát, může vstoupit do velkého tropického pavilonu s mnoha druhy plazů a krokodýlů. Zoo se může pochlubit kupříkladu i aligátorem čínským, kriticky ohroženým druhem. Přijeďte strávit svůj adventní i vánoční čas ve společnosti vzácných druhů zvířat, která žijí v krásném lesoparku v údolí Heulos.

Zoo mnoha zážitků

Zoologická zahrada vám nabízí spoustu prožitků po celý rok. Ať je léto či zima, vždy můžete pozorovat řadu zajímavých druhů zvířat nebo relaxovat v příjemném prostředí lesoparku. Najdete zde zóny s občerstvením a malí návštěvníci zábavné atrakce, kde se mohou vydovádět.

Zoo také celoročně nabízí zážitkové programy, a tak si můžete vybrat, zda se na „Jeden den stát chovatelem” nebo se dozvědět „Něco navíc o žirafách”, „Něco navíc o lemurech” či „Něco navíc o drápkatých opičkách”. Prohlídka areálu je možná s průvodcem i zoologem.

Zoo adventní a vánoční

V době zimních svátků jihlavská zoo připravila pro děti „Hrátky PodpoVRCHEM” nebo adventní dílny. Dospělí a děti od 12 let se mohou zúčastnit „Vánoční večerní prohlídky se zoologem” a  rodiny s dětmi od tří let „Vánoční večerní prohlídky pro rodiny s dětmi” aneb Barevný svět zvířat. Na obě akce je třeba se předem objednat. Bližší informace na internetových stránkách Zoo Jihlava.

Turistické informace

Plánujete návštěvu zoo s členem rodiny či kamarádem s postižením, a máte obavy, že fyzicky nezvládnou pochůzku po areálu? V jihlavské zoo vám rádi zdarma zapůjčí invalidní vozík. Získáte jej na vyžádání u hlavní pokladny s vratnou zálohou 300 Kč. Vozík si lze také rezervovat na telefonním čísle +420 567 573 750.
Motorizovaní návštěvníci mohou využít rozsáhlé parkoviště pro osobní automobily před areálem. Psi do Zoo Jihlava nemohou, ale lze je po dobu vaší návštěvy umístit do boxů u boční pokladny u řeky.

Místo

Kraj Vysočina, okres Jihlava, město Jihlava

GPS parkoviště: 49.3961968N, 15.5994540E

Kontakt

Zoologická zahrada Jihlava
Březinovy sady 10, 586 01 Jihlava
tel.: +420 567 573 730, +420 736 631 801
e-mail:
info@zoojihlava.cz
www.zoojihlava.cz

Otevírací doba a vstupné

listopad – březen 9 – 16 hodin
základní vstupné 100 Kč, snížené 30 – 60 Kč

duben, říjen 9 – 17 hodin
základní vstupné 110 Kč, snížené 30 – 70 Kč

květen – září 8 – 18 hodin
základní vstupné 110 Kč, snížené 30 – 70 Kč

Kde se najíst?

K občerstvení můžete navštívit zařízení v areálu jihlavské zoologické zahrady. Mají originální názvy i vzhled a v některých z nich podávají místní speciality. V období od listopadu do dubna vás obslouží od 10 do 15 hodin, od května do října pak do 16 hodin a nejdelší provozní doba je v měsících červen až září, a to až do 18 hodin. Bližší informace na internetových stránkách Zoo Jihlava.

Kde se ubytovat?

Město Jihlava má širokou nabídku ubytování. Přehled hotelů, penzionů, restaurací, hospůdek i kaváren najdete na internetových stránkách města Jihlavy.