Valašský Mikulášský jarmek je tu! Začne s rozsvícením světel na vánočním stromě

Foto: Rozsvícení valašskoklobouckého vánočního stromu. Zdroj: Město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Po roce těšení se Valašský mikulášský jarmek vrací do Klobouk. Akce, která každoročně láká davy návštěvníků, nabízí jedinečné spojení tradiční mikulášské obchůzky s bohatým trhem plným dobrot a řemeslných výrobků, hudby, vystoupení a zábavy pro všechny generace. Ačkoliv je hlavní program připraven až na sobotu, nedočkaví návštěvníci se mohou začít těšit už vpředvečer události, kdy se ve městě rozsvítí vánoční strom a začnou malé trhy s doprovodným programem.

Světla na vánočním stromě rozzáří Masarykovo náměstí v pět odpoledne. Tím bude osmadvacátý ročník jarmeku oficiálně zahájen. „Už tradičně se k této příležitosti pořádá také malý trh s různými vánočními ozdobami, řemeslnými výrobky a teplým občerstvením. V dolní části Masarykova náměstí ho můžete navštívit od dvou hodin,“ pozvala starostka města Eliška Olšáková.

V rámci programu zahraje cimbálová muzika Klobučánek, vystoupí pěvecký sbor základní školy, děti z mateřské školy a kapela Mladí muzikanti. „A v den svého svátku nás navštíví i svatý Mikuláš,“ poznamenala především pro malé účastníky starostka.

Pokud byste se z mrazivého počasí rádi přesunuli do tepla, navštivte galerii Vincúch, kde na vás čeká vernisáž výstavy Retrospektiva. V sedm pak v Galerii G zahájí Miroslav Pinďák svou výstavu fotografií nazvanou Persona.

O půl osmé se nechte okouzlit adventním koncertem v podání komorního sboru Societas Incognitorum ve farním kostele. „Hudebníci pod vedením klobouckého rodáka Eduarda Tomaštíka přednesou barokní a renesanční skladby v programu Hle, přijde Pán, Spasitel náš,“ uvedla předsedkyně organizačního výboru Valašského mikulášského jarmeku Pavlína Žídková. Od sedmi večer si mohou lidé přijít do sálu pastoračního domu posedět s cimbálovou muzikou.

V sobotu si nezapomeňte přivstat a vzhůru na jarmek! Mikuláš a jeho průvod družin z Francovy Lhoty, Tichova, Valašských Klobouk, Brumova-Bylnice, Nedašova i Štítné nad Vláří vyjde od Staré radnice už v devět. Podle organizátorů se bude na jarmeku pohybovat až stovka masek.