Vážná nehoda uzavřela silnici u Lužné. Pro těžce zraněného řidiče musel přiletět vrtulník

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje

VSETÍNSKO – S komplikacemi se setkali včera odpoledne řidiči jedoucí po silnici I/57 od Valašské Polanky k Lidečku. „Krátce po jedné hodině odpolední byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a Valašské Klobouky k obci Lužná na Vsetínsku, kde se v zatáčce ve směru k Lidečku střetla dvě osobní vozidla,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Od Lužné jela dodávka Ford, která táhla Volkswagen. „V táhlé pravotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin ale šestapadesátiletý řidič taženého auta vyjel s vozidlem do protisměrného pruhu. V tom okamžiku jel z opačného směru s vozidlem Škoda čtyřiapadesátiletý řidič. Došlo k čelnímu střetu těchto vozidel,“ popsal policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Při nehodě byli zraněni oba řidiči. Jeden z nich zůstal v autě zaklíněný a hasiči ho museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. „Zásah byl velmi komplikovaný a náročný, neboť vozidlo bylo po nárazu značně zdeformováno. Po uvolnění těla zaklíněného řidiče jej hasiči položili na páteřovou desku a následně vytáhli ven z vozidla,“ popsala Javoříková.

Vážně zraněný řidič skončil v péči záchranářů. Ti následně přivolali vrtulník, který ho urychleně dopravil do nemocnice v Olomouci. Druhý řidič byl s lehkým zraněním odvezen do Zlína k dalšímu ošetření. „Řidič dodávky ani nikdo jiný zraněn nebyl. Škoda na vozidlech činí v souhrnu sto padesát tisíc korun,“ dodal Malcharczik.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Následně pomohli s naložením vraků aut na vozy odtahové služby.

Silnice byla po dobu vyšetřování uzavřena. K částečnému zprovoznění došlo před čtvrtou hodinou odpoledne a provoz byl zcela obnoven před půl pátou. Okolnosti vážné dopravní nehody nyní šetří policie.

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: Policie ČR
Foto zdroj: Policie ČR