Z hořícího domu se dostaly tři osoby, které odvezla záchranka. Škoda činí tři miliony!

Foto: HZS ScK

PŘÍBRAM – Ve středu 4. prosince asi dvacet minut před 19. hodinou vyrazili středočeští hasiči k požáru střechy rodinného domu v obci Solenice na Příbramsku. Cestou narazili na dopravní nehodu, při které se na křižovatce před Milínem střetla dvě osobní vozidla. Jednotka se proto rozdělila. Cisterna s menší nádrží na vodu zůstala u nehody a velitel čety, velkoobjemová cisterna a automobilový žebřík pokračovali do Solenic.

V Solenicích byl už rozvinutý požár pod plechovou střechou. Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená a byly záchrankou převezeny do nemocnice. Hašení domu muselo probíhat za použití dýchací techniky. Požár si ale vyžádal přivolání dalších hasičů na střídání a také protiplynového automobilu s větší zásobou tlakových lahví do dýchacích přístrojů. Po téměř dvou hodinách měli hasiči požár pod kontrolou a pokračovali v rozebírání konstrukcí a dohašování.  Konečná likvidace byla ohlášena půl hodiny před půlnocí. Uživatelům domu starosta obce zajistil náhradní ubytování.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Až do čtvrtečního poledne zůstala na dohlídku požářiště dobrovolná jednotka ze Solenic. Vyšetřovatel vyčíslil škodu na tři miliony korun.

Foto: HZS ScK