Banální srážka v metru skončila pobodáním a pokusem o vraždu!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Nevinná srážka rameny v metru přerostla v hádku a následně k pobodání staršího z mužů. Policie zasahovala ve čtvrtek večer v obchodním centru Flora. Napadený málem vykrvácel.

„Kriminalisté pracují na objasnění případu napadení mezi dvěma muži na Flóře,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Brutálnímu pobodání zhruba čtyřicetiletého muže o polovinu mladším agresorem, přitom měla předcházet docela banální srážka rameny na nástupišti v metru. Pak se do sebe oba muži pustili verbálně, a došli až do prostoru obchodního centra Flora. Tam mladší z mužů vytáhl nůž a pobodal staršího. Policie, která se na místo sjela z různých stran, zpacifikovala útočníka. Záchranáři museli napadeného uvést do umělého spánku.

Důvodem byla velká ztráta krve. Následně byl starší muž převezen do Vinohradské nemocnice na anesteziologicko-resuscitační oddělení. „Podle všeho se muži neznali, spouštěčem incidentu byla srážka v metru. Oba muži jsou české národnosti,“ doplnil dnes mluvčí. Na dvaadvacetiletého útočníka byla uvalena vazba, a kriminalisté zahájili trestní stíhání pro spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu.