Cestující na linkách DSZO čekají přes svátky změny v jízdních řádech

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Jako každý rok čekají obyvatele Zlína a Otrokovic změny v provozu městské hromadné dopravy v období Vánoc a přelomu roku. Ani letos tomu nebude jinak a cestující se musí připravit na omezení spojů. Naopak mimořádný autobusový spoj vyjede na Štědrý den směrem do poutního kostela ve Štípě. Zvláštní jízdní řády naleznete na stránkách DSZO.

V období konce roku mají žáci a studenti volno a mnoho lidí včetně řidičů městské dopravy čerpá dovolenou. Prázdninové jízdní řády budou platit v pracovních dnech mezi svátky, což bude letos v pátek 27. prosince a v pondělí 30. prosince. Trolejbusy a autobusy budou jezdit podle prostředního sloupce časových údajů na zastávkových jízdních řádech, tedy „pracovní dny L a Z“. Podle jízdních řádů pro soboty, neděle a svátky budou jezdit vozy MHD ve dnech 25. – 26. prosince a 28. – 29. prosince.

S dalšími omezeními musí cestující počítat i na Štědrý den a na Silvestra. Pro večerní omezení v uvedených dnech, tedy po páté odpoledne na Štědrý den a po deváté večer na Silvestra, platí samostatné jízdní řády. Odjezdy posledních pravidelných spojů budou zveřejněny na letácích ve vozidlech a na zastávkách. Na páteřních trasách na Jižní Svahy a do Otrokovic se budou trolejbusové linky 6 a 2 střídat. Do Otrokovic tak spoje pojedou přibližně po třiceti minutách, na Jižní Svahy po dvaceti až třiceti minutách.

Přestože je v  úterý 31. prosince pracovní den, vozidla MHD budou jezdit podle jízdních řádů pro soboty, neděle a svátky s již zmíněným večerním omezením. Běžný provoz bude obnoven od čtvrtka 2. ledna, ovšem v tento i následující den ještě bez školních spojů.

Na Štědrý den vyjede mimořádný autobusový spoj pro návštěvníky noční bohoslužby v poutním kostele ve Štípě. Vyjede s označením jako linka 36 ve 21.56 z Náměstí Práce. Dále pojede přes Vršavu, Kostelec, kolem hřbitova a poutního chrámu ve Štípě a zajede ještě pro návštěvníky bohoslužby z Velíkové. Zpět vyjede v 0.22 z Velíkové, zastaví u kostela a po trase linky 36 se vrátí přes Kostelec do Zlína. Ve Zlíně pojede autobus podle trasy linky 36 až na zastávku Dlouhá, potom po lince 31 do vozovny na Podvesné XVII. Ve směru do Štípy mohou cestující využít také spoj linky 5 s odjezdem 22.21 ze zastávky Náměstí Práce. Bude u něj zajištěna návaznost od spoje linky 2 z Otrokovic.

Přehled posledních odjezdů spojů z konečných na Štědrý den a na Silvestra. Zdroj: DSZO