Dopravních nehod na Příbramsku přibývá. Během prvních prosincových dní došlo už k osmi!

Ilustrační foto

PŘÍBRAM – Počet dopravních nehod na Příbramsku vzrůstá. Za prvních pět dní posledního měsíce v roku bylo už na Příbramsku evidováno osm nehod. Další čísla mají ještě mnohem větší výpovědní hodnotu. Od začátku letošního roku do konce listopadu policisté na Územním odboru Příbram zaznamenali celkem 1525 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 62 nehod více. Deset osob zemřelo, 57 lidí utrpělo těžké zranění a 288 osob poranění lehčího charakteru.

Nejčastější příčiny

V měsíci listopadu řešily policejní hlídky 129 nehod. Dva lidé skončili v nemocnici s těžkým zraněním. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to ve 13 případech. Tři motoristé, kteří způsobili nehodu, byli pod vlivem alkoholu. Celkem 39 karambolů zavinila zvěř, od začátku roku jde o 389 srážek se zvěří. Na automobilech vznikla škoda, která dosáhla téměř šesti milionů korun.

Ach, ty Sedlčany

V posledních dnech policisté vyjížděli například 4. 12. dvakrát do obce Sedlčany. V ul. 28. října došlo o půl dvanácté ke srážce auta s chodcem a o pouhou hodinu později na křižovatce náměstí T. G. Masaryka a Nádražní ke střetu dvou automobilů. Tady se nehoda obešla naštěstí bez zranění. Do Sedlčan zamířila policie už první den v měsíci. Nehoda se stala u odbočky na Solopysky. Další nehody se odehrály na silnici 66 u obce Milín, 118 u obce Jablonná, 11441 u obce Prosenická Lhota a na silnici 119 u obce Dobříš.