Droga jako jízdenka na onen svět? Dvacetiletý mladík po požití zemřel, policie stále hledá svědky i pachatele

PRAHA – Mladík požil kombinaci drog, a po několika dnech zemřel. Policie stále pátrá po svědcích z klubu. Událost se stala na Tachovském náměstí na Praze 3.

Záchranáři převezli dvacetiletého mladíka ve velmi vážném stavu do nemocnice, po několika dnech však zemřel. „Případ si převzali detektivové z pražského krajského ředitelství, a začali rozplétat okolnosti tohoto tragického případu, který se stal v noci ze čtrnáctého na patnáctého června před klubem Storm, mezi půlnocí a jednou hodinou v noci,“ uvedla nyní policejní mluvčí Hana Křížová. V tomto konkrétním případu zjistil lékař toxikologickým rozborem, že student zemřel po požití kombinace drog, a to extáze a kokainu. Došlo u něho k otoku mozku, plic, selhání jater i ledvin, poruše srážlivosti krve a nakonec došlo i k zástavě srdce.

Kriminalisté zjistili, že drogy pocházejí z Plzeňska, a do klubu je přivezla skupinka lidí, kteří se rovněž účastnili akce. Předávka proběhla před klubem. Policisté žádají účastníky akce, aby se přihlásili na linku 158. Pomohou všechna svědectví, i případné videozáznamy z akce i z prostoru před klubem. Pátrání se soustřeďuje na skupinu osob z Plzeňska, která drogy přivezla. „Vzhledem k tomu, že mladík po požití drogy zemřel, hrozí pachatelům za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy až osmnáctiletý trest odnětí svobody,“ doplnila mluvčí.

Počet úmrtí po požití drogy neustále stoupá. Za poslední rok v Praze takto zemřelo minimálně deset osob. Pouhá jedna tableta extáze může být pro člověka smrtelná dávka. To proto, že bývají v tabletách i dvojnásobná množství účinné látky. Před požitím to však není možné poznat. A pak je už zpravidla pozdě.