Komedie o každodenních problémech obyčejných lidí na prknech Horáckého divadla

V hlavních rolích se můžete těšit na Lenku Schreiberovou a Lucii Sobotkovou. Foto: HDJ - Igor Stančík

JIHLAVA – Horácké divadlo uvádí třetí premiéru na velké scéně. Už zítra, v sobotu 7. prosince, od 19.00 hodin herci představí kousek od jednoho z nejúspěšnějších dramatiků 20. století Neila Simona – Podivný pár v režii Zdeňka Duška.

Zápletka komedie vychází ze situace, kdy rozvedená bohémská zprávařka Olivie nabídne útočiště své kamarádce Florence, se kterou se právě rozešel její manžel… Rozdílné povahy a přístup k životu způsobují ovšem ve vzájemném soužití ve společně obývaném bytě, oběma značné komplikace. Znalec lidských charakterů a mistr vtipných dialogů napsal skvělou komedii o složitosti společného soužití v jakémkoliv páru. „Úspěch Simonových her spočívá v tom, že dokáže psát o každodenních problémech obyčejných lidí a mistrně dokáže mísit vážná témata s humorem. K jeho přednostem patří také laskavý a vlídný humor, Simon se svými postavami soucítí a umožňuje divákovi se s postavami na jevišti ztotožnit…“ dodává dramaturgyně Barbora Jandová.

V hlavních rolích se můžete těšit na Lenku Schreiberovou a Lucii Sobotkovou, které doplní Tereza Otavová, Alexandra Palatínusová, Taťána Schottnerová j. h., Svetlana Hruškociová, Petr Soumar a Ondřel Šípek.
Dramatik Neil Simon se na jeviště Horáckého divadla vrací po devatenácti letech. V roce 2000 uvedlo Horácké divadlo Jihlava v české premiéře jeho hru Jakeovy ženy.