Město Mělník chce své obyvatele naučit jezdit po kolejích

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

MĚLNÍK – Dojezdy autem do hlavního města jsou stále větším problémem. Město Mělník se proto snaží podporovat železniční dopravu do hlavního města, protože dopravní situace na silnicích při vjezdu do Prahy bývá v ranní špičce neúnosnou.

Takovou podporu je například záchytné parkoviště P+R neboli zaparkuj a jeď. Už nyní funguje u vlakového nádraží. Každý tak může přijet autem k nádraží, nezaplatí tu ani korunu za parkování a do Prahy se pohodlně dostane vlakem rovnou do centra. Cesta do hlavního města tak nezabere ani hodinu. Oproti tomu čekání na všech příjezdem do Prahy se mnohdy může protáhnout i na hodiny. Současná kapacita parkoviště P+R je 80 parkovacích míst, a ještě přibudou uzamykatelné boxy na jízdní kola. Radnice navíc zprovoznila u nádraží i autobusovou zastávku před nádražní budovou. Zajíždí sem autobusová linka 747.

V souvislosti s budováním parkoviště P+R u vlakového nádraží a na autobusovém nádraží, které vznikne v roce 2020, prověřuje město u skupiny ČEZ možnost zřízení připojovacích bodů pro nabíjení elektromobilů.