Okradený si ještě ani nevšiml, že mu něco chybí, a policisté už měli zloděje

JIHLAVA – Jihlavští policisté dopadli bleskově ve čtvrtek 5. prosince dva opilé mladíky, kteří ukradli krabici s příslušenstvím k mobilním telefonům i s cenovkami. Přitom zareagovali tak rychle, že si okradený ani nestihl všimnout, že mu něco chybí.

„Hlídka projížděla po jedné hodině v noci lokalitou ulice Malátova, kde si všimli dvou podezřelých mužů nesoucích krabici. Policistům se zdála situace nestandardní, proto mladíky zastavili a provedli kontrolu,“ upřesnila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté zjistili, že krabice s bezmála sto kusy příslušenství k mobilním telefonům opatřené cenovkami opravdu mladíkům ve věku 15 a 18 let nepatří. Navíc jim naměřila alkohol v dechu. Starší ze zlodějů nadýchal přes dvě promile, mladistvý kolega přes 0,6 promile alkoholu.
„Následně policisté zjistili, že se mužům podařilo o několik hodin dříve krabici nepozorovaně odnést z prostoru prodejního stánku v Jihlavě, kde byla volně odložená,“ doplnila Jana Kroutilová.
Starší z lapků skončil na záchytce a navíc je zodpovědný za to, že svému mladšímu parťákovi umožnil pít alkohol. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, okolnosti dále prověřují. O případu policisté informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí,“ uzavřela Jana Kroutilová.